بستن

مقالات

کتاب راهنمای نگارش لوایح (فن دفاع 4) حقوق - تجارت اثری از جعفر اخترنیا- انتشارات کتاب اوا

امروزه پژوهش‌های حقوقی و خط سیر آن و تأثیرش در تحولات اجتماعی، در قالب شیوه نگارش دادخواست و لوایح و شکایات کیفری و فنّ دفاع مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گیرد و در این راستا ادبیات حقوقی یا نگارش حقوقی به عنوان دانشی فراتر از حقوق تئوری،  عملکرد واقعی خود را در احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت در پیاده نمودن قانون در عمل نشان می‌دهد.

متون فقه وکالت: ترجمه و تبیین کتاب حدود/ علی رسولی‌زکریا- عنوان دیگر: ‏‫خمینی، روح‌الله، رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، 1279 - 1368 ‏ . تحریر‌الوسیله -- نقد و تفسیر- موضوع: فقه جعفری -- رساله عملیه *Islamic law, Ja'fari -- Handbooks, manuals, etc.

 «حقوق تجارت» به عنوان یکی از عناوین اصلی رشته حقوق در مقطع کارشناسی تدریس می­شود. علاوه بر رشته تحصیلی حقوق، به واسطه توسعه مباحث تجارتی و بازرگانی و ایجاد مباحث میان رشته­ ای، برخی دیگر از رشته ­های دانشگاهی از جمله حسابداری و گمرک نیز واحد درسی مجزائی تحت عنوان حقوق تجارت یا حقوق بازرگانی را در لیست دروس اصلی خود قرار داده ­اند.

جنایت پل مدیریت تهران:(( رویدادی‌ست که ساعت 5/2 بعدازظهر چهارشنبه، 15 تیرماه سال 1390 روی پل عابر پیاده پل مدیریت تهران رخ داد و در آن پسر دانشجویی به نام کوشا پارسا بیست و دو ساله همکلاسی خود به نام مهسا امین‌فروغی 22 ساله را با 26 ضربه چاقو به قتل رساند)).

معرفی کتاب حقوق وکالت دادگستری در نظم حقوقی کنونی اثر سعید صالح احمدی_سحر صالح احمدی انتشارات آوا

کتاب هندبوک قوانین حقوقی و کیفری آوا به انضمام آراء وحدت رویه هیات عمومی دیوانعالی کشور/ گردآورنده منصور قرائی

تلاشهای علمی گسترده و طولانی صاحبان همت در علوم و عاشقان عدالت می تواند شناسنامه دادگستری جدید را به دست دهد.

کتاب مجموعه سؤالات چهارگزینه‌ای آیین دادرسی کیفری با پاسخ تشریحی جهت استفاده داوطلبان آزمون‌های حقوقی وکالت و قضاوت و تحصیلات تکمیلی تهیه و نگارش شده است.

مطابق با سرفصل های جدید  دوره دوماهه اول کارآموزی  

برای رسیدن به عدالت همان طور که نیاز است نظم و عقل در کنار هم باشند باید کاری کنیم که اعتبار قوانین متزلزل نشود .