بستن

فروشگاه آوابوک حقوق کتب دانشگاهی حقوق ثبت دیوان حقوق ثبت به همراه مجموعه تست های مرتبط
- دیوان حقوق ثبت به همراه مجموعه تست های مرتبط
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 1

دیوان حقوق ثبت به همراه مجموعه تست های مرتبط

دکتر حمید رضا آدابی

نا موجود موجود شد به من اطلاع بده

مشخصات کلی

نام ناشر

پژواک عدالت

نام مولف

دکتر حمید رضا آدابی

سال انتشار

1399

نوبت انتشار

1

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

167

تیراژ

1000

شابک

9786227042368

دیوان حقوق ثبت به همراه مجموعه تست های مرتبط

حقوق ثبت بخشی از حقوق داخلی کشور می باشد که علیرغم وابستگی مفهومی به حقوق مدنی منحصرا در حیطه حقوق خصوصی نمی باشد بلکه این رشته حقوقی از ابعاد مختلف با حقوق عمومی ارتباط دارد و قواعد آن در اغلب موارد جنبه آمرانه و با نظم عمومی مرتبط بوده که در گذشته آن گونه که زیبنده این رشته می باشد. مورد عنایت و توجه واقع نگردیده است لیکن در سالیان اخیر اهمیت این رشته با توجه به افزایش گستره معاملات و مراودات اقتصادی هویدا گردیده است و در بعضی دانشگاهها در مقطع تحصیلات تکمیلی رشته حقوق ثبت اسناد و املاک و هم چنین سردفتری اسناد رسمی ایجاد شده و یا در شرف ایجاد است.

استفاده از فن آوری های جدید و بهره گیری از سامانه های الکترونیکی و فضای مجازی در ثبت املاک و اسناد و هم چنین اجرای اسناد لازم الاجرا کمک شایان توجهی به گذار از ثبت سنتی و ایجاد تحول و نوید ثبت نوین را بهمراه داشته است.

این اثر با رویکردی جدید، متعاقب کتاب حقوق ثبت تخصصی و ثبت کاربردی تحریر یافته و هدف از تدوین آن ارتقاء سطح آگاهی، معلومات، توانایی و آمادگی داوطلبان آزمون های مختلف حقوقی از قبیل مرکز وکلاء قوه قضاییه، سردفتران اسناد رسمی، اختبار و کارشناسی ارشد می باشد.

در کتاب حاضر، تلاش نگارندگان بر آن بوده است که تمامی موضوعات با قلمی ساده و روان تشریح و بیان گردند و از بیان مطالبی که ضرورت ندارند، خودداری گردیده و در عین حال به نکات مهم آزمونی اشاره شده است.

لذا در بخش نخست به قانون ثبت اسناد و املاک مصوب 1310 و آیین نامه آن و سایر قوانین خاص مرتبط و همچنین آیین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا با آخرین اصلاحات مصوب 1398 پرداخته و بخش دوم به مجموعه تستهای تألیفی و ادوار گذشته اختصاص یافته است
بدون شک کار بشری بدور از عیب و نقص نیست که به درستی گفته شده است: العصمة لأهلها، اما نگارندگان تمام تلاش خود را نمودند که گامی هر چند ناچیز و ناقص در مسیر تدوین کتابی مختصر و مفید جهت مطالعه راحت تر بردارند. امید آن است که این نوشته مورد عنایت دانشجویان عزیز و داوطلبان آزمون های مختلف حقوقی قرار بگیرد و با نظرات و انتقادات خویش از طریق پست الکترونیک نگارندگان، بر غنای آن بیفزایند.

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه