بستن

- برچات خوداشتغالی عمومی
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 0

برچات خوداشتغالی عمومی

نویسنده:محمد صادقی‌قهاره نویسنده:فاطمه متقی نویسنده:مهدی صادقی‌قهاره

75,000 تومان 67,500 تومان

ناشر: آوا

مولف: محمد صادقی‌قهاره

خرید

مشخصات کلی

نام ناشر

آوا

نام مولف

نویسنده:محمد صادقی‌قهاره نویسنده:فاطمه متقی نویسنده:مهدی صادقی‌قهاره

سال انتشار

1397

قطع کتاب وزیری شومیز
شابک

9786003464612

کتاب برچات خوداشتغالی عمومی

در اقتصاد سالم فعالیت­های اقتصادی در قالب اشتغال نمود پیدا می­کند. فعالیت اقتصادی در یک جامه در زمینه ­های تولید، توزیع و خدمات، منبع درآمد مردم می­باشد. مردم با توجه به علایق، توانایی­ های مالی و امکانات محیطی خود اقدام به راه­اندازی یک فعالیت اقتصادی در قالب یک واحد اقتصادی می­کنند. درحالیکه امروزه راه ­اندازی یک فعالیت اقتصادی در قالب یک واحد و ایجاد یک شغل، دردسرها و مشکلات عدیده­ای را نیز بدنبال دارد. مقایسه منافع و مشکلات ایجاد یک شغل موجب شده که اقدام بسیاری از افراد برای راه‌اندازی یک فعالیت اقتصادی و یا بدست آوردن شغل با مشکلاتی همراه بوده و یا در صورت اقدام، با شکست مواجه شوند. بسیاری از افراد پس از مدتی کار تولیدی، توزیعی و یا خدماتی در بحران­های اقتصادی به ورشکستگی دچار می­شوند.

چرا چنین است؟ چرا بدست آوردن شغل تا آن حد سخت است که در حال حاضر با تعداد بسیار زیادی از جوانان بیکار در جامعه مواجه هستیم؟ و چرا بسیاری از واحدهای اقتصادی فعال موجود در اثر تنش­ های اقتصادی که به آنان وارد می­شود توان مقاومت نداشته و فعالیت آنها به ورشکستگی می­انجامد؟ این مسئله موجب شده که اقدام برای تأسیس یک واحد اقتصادی با ریسک­ ها و خطر کردن­های زیادی همراه باشد. در یک جمله می­توان گفت که آینده وضعیت شغلی در فعالیت­های اقتصادی نامشخص و تعریف نشده است.

با توجه به نرخ بالای بیکاری و عدم اشتغال درصد زیادی از افراد اجتماع و علاوه بر آن عدم توانایی ایجاد اشتغال توسط خود افراد اجتماع از یک سو و تغییر شکل اشتغال از خود اشتغالی و خود مالک بودن به کارکردن برای کارفرماها و واحدهای اقتصادی بزرگ که موجب عدم شکوفایی استعداد بسیاری افراد جامعه در فعالیت­ های گوناگون اقتصادی شده­است، برنامه­این تحت عنوان "برچات (برنامه چرخه اقتصادی تولید)" در این کتاب مطرح شده است که پیشنهاد دهنده مشاغل کوچک فردی و در عین حال به شکل همکاری و همزیستی مسالمت آمیز با یکدیگر بوده تا علاوه بر داشتن نظام مشخص و عملکرد هماهنگ، از حمایت یکدیگر نیز برای بقا و ثبات اقتصادی برخوردار باشند.

در این کتاب نگارنده بر این اعتقاد است که برای راه­اندازی یک فعالیت اقتصادی لازم است که افراد جامعه خود اقدام نموده و با امکانات و توانایی­های خود به فعالیت مورد نظرشان دست­یافته و از نظر تخصصی به آن اشراف داشته­باشند و به ­عبارت­ دیگر خود مؤسس واحد اقتصادی باشند. در این کتاب برای نیل به این منظور راهنمایی­ هایی برای پیاده سازی برنامه ­ای ارائه می­کند که افراد جامعه با پیداکردن شناخت نسبت به شرایط ساختار اقتصادی، خود بتوانند آغازگر فعالیت اقتصادی باشند. با اجرایی کردن برنامه­ی ارائه شده در این کتاب و با بکار گیری آن به عنوان دستورالعمل، می­توان به نوعی ساختار اقتصادی دست یافت که نه‌تنها سلامت اقتصادی را در جامعه بوجود آورد، بلکه به فعالیت­های اقتصادی در آن جامعه ثبات بخشد.

برای مشاهده مقالات معرفی کتاب کلیک نمایید

در این کتاب ساختار اقتصادی شامل واحدهای اقتصادی کوچک در قالب یک بنگاه و روابط بین آنها و ایجاد زنجیره­ها و چرخه ­های اقتصادی برای راه­اندازی فعالیت­های اقتصادی تحت عنوان برنامه چرخه اقتصادی تولیدی "برچات" معرفی و تعریف شده است. با مطالعه این کتاب می­توان دریافت که اگر بخواهیم برای خود یک شغل ایجاد کنیم بایستی به چه مواردی توجه کنیم، فعالیت خود را از کجا آغاز کنیم، فعالیت اقتصادی ما در قالب چه بنگاه­ها و در چه موضوعی باشد و بالاخره بنگاه اقتصادی خود را در چه بخشی از ساختار اقتصادی جامعه خود برپا نماییم.

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه