بستن

- نمونه قراردادها
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 0

نمونه قراردادها

امیر هوشنگ ساسان نژاد

650,000 تومان 585,000 تومان
خرید

مشخصات کلی

نام ناشر

فردوسی

نام مولف

امیر هوشنگ ساسان نژاد

سال انتشار

1402

نوبت انتشار

29

قطع کتاب وزیری گالینگور
تعداد صفحه

812

تیراژ

500

شابک

9789648347630

 

قرارداد یا عقد به توافق دو اراده ضروری در جهت ایجاد یک اثر حقوقی را گویند. به عبارت ساده‌تر هرگاه جهت به وجود آمدن یک اثر حقوقی همچون خرید (بیع)، اجاره و نظایر آن، نیاز به تلاقی و تراضی ضروری دو اراده باشد، عقد محقق می‌گردد.

باید در نظر داشت که قرارداد از مهمترین مکتوبات (هرچند طرق دیگر مانند شفاهی آن هم ممکن است ولی کتبی آن مرسوم تر و با اهمیت تر و مدلل تر است) انسانها است که گاهی سرنوشت یک شخص یا حتی قوم یا ملتی را تعیین می کند. بنابراین نوشته ای با این اهمیت را باید با بالاترین دقت و تحلیل نگاشت و خط به خط و کلمه به کلمه و حرف به حرف آن را باید بررسی کرد تا نتوان از عبارات برداشت دیگری غیر از تراضی طرفین نمود.

بنابراین، برخی از نویسندگان و صاحب نظران حقوقی، مجموعه ای از قراردادها را به عنوان نمونه با رعایت کاملترین موارد حقوقی در کتابی گردآوری می کنند که مورد استفاده افراد حقوقی و حتی عوام جامعه قرار گیرد، که از این دست کتاب ها می توان به کتاب پیش رو اشاره کرد؛ که نمونه ای از انواع قراردادها را در خود گنجانده و در جهت استفاده برای انعقاد قرارداد می تواند بسیار راهگشا و مفید باشد.

همچنین ذکر گزیده ای از آراء وحدت رویه، نمونه آراء دادگاه ها در مورد قرارداد و منتخب نظریات مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه ارزش کتاب را بیش از پیش کرده است.

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه