بستن

فروشگاه آوابوک علوم انسانی روانشناسی روش‌های کاربردی مدیریت استرس
- روش‌های کاربردی مدیریت استرس
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 8

روش‌های کاربردی مدیریت استرس

دکتر علی‌رضا عراقیه – دکتر نرگس بر‌ز‌آبادی فراهانی

120,000 تومان 108,000 تومان

دسته بندی:  علوم انسانی  > روانشناسی 

ناشر: آوا

  • قابل استفاده برای دانشجویان، معلمان و خانواده‌ها‌
خرید دانلود پیش نمایش کتاب

مشخصات کلی

نام ناشر

کتاب آوا

نام مولف

دکتر علی‌رضا عراقیه – دکتر نرگس بر‌ز‌آبادی فراهانی

سال انتشار

1401

نوبت انتشار

1

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

138

شابک

971346600978

همه استرس دارند  و در مورد آن صحبت می‌کنند اما کمتر کسی از مفهوم استرس اطلاع دارد. زیرا استرس برای هر یک از ما بیانگر چیزی متفاوت است. استرس ضرورتاً بد نیست. برنده شدن در یک مسابقه و یا موفقیت در یک امتحان مهم  می‌تواند به اندازه بازنده شدن، استرس آور باشد. دیدار یک عزیز و داشتن اوقاتی صمیمانه با او نیزمی تواند دارای مراتب بالایی از استرس باشد. استرس بسیار کم یا بسیار زیاد مانند فشاری است که به تارهای یک ویولن وارد می‌کنیم که اگر متعادل باشد می‌تواند آوایی زیبا تولید کند. این کتاب به شما نشان می‌دهد چگونه استرس متعادلی داشته باشید.

 

کلیک نمایید:

کتب مدیریت

 

 استرس یک پیامد غیر قابل پیش بینی در زندگی است. استرس‌هایی وجود دارند که می‌توانید راه کارهایی برای آنها پیدا کنید و استرس‌هایی که نمی‌توانید آنها را کنترل یا از آنها دوری کنید. نکته مهم آن است که یاد بگیریم این دو دسته را تشخیص دهیم تا مدام درمانده نشویم.

وقتی به مسئله مدیریت استرس می‌رسیم، یک جمله هر چند عاقلانه، نمی‌تواند چندان تأثیرگذار باشد. در اغلب اوقات، شنیدن این جمله که " آرامش داشته باش، سخت نگیر " ازپزشک، همسر یا دوست صمیمی تان، به تنهایی قادر به کاهش استرس ما نیست. این نصیحت می‌تواند با مفهوم خوبی داشته باشد و به نظر عالی برسد، اما کافی نیست. برای مدیریت استرس به نحوی که در زندگی ‌تان تاثیر گذار باشد، به ابزار کاهش استرس مناسب نیاز دارید، در حقیقت به یک جعبه ابزار کامل شامل انواع تکنیک ها، راه کارها و تاکتیک‌های مختلف مدیریت استرس نیاز دارید. 

کتاب حاضر به منظور معرفی و ارائه این راهکارها ی مفید برای شما  نوشته شده است. این کتاب مهارت‌ها و مطالبی  را به شما می‌آموزد  که برای مدیریت و کاهش مؤثر استرس در زندگی‌تان لازم دارید.  این کتاب به شما کمک خواهد کرد  تا بتوانید زمینه بروز استرس خود را درک کنید.همچنین قادر به تامل در این سوالات باشید که  چگونه استرس  بر شما تاثیر می‌گذارد ؟ و از همه مهمتر آنکه چه کارهایی می‌توانید در مورد آن انجام دهید ؟ چگونه بدنتان را در هنگام احساس استرس آرام کنید، ذهنتان را به آرامش برسانید و از تنشی که ناشی از استرس زیاد است، رها شوید. هیچ ایده یا تکنیک خاصی وجود ندارد که بتواند به تنهایی به طور معجزه آسایی تمام استرس شما را بگیرد ؛ وهیچ تکنیک یا رویکردی نیست که برای همه به طور یکسان مفید باشد. باید دسته‌ای از ایده‌ها و روش‌هایی را که می‌توانید در جنبه‌های مختلف زندگی ترکیب کنید، در کنار هم قرار دهید.این جنبه‌ها از توجه به غذایی که می‌خورید، تا صندلی که روی آن می‌نشینید، از میزان خواب‌تان تا آرام کردن ذهن شلوغ‌تان و مدیریت زمان  را در بر می‌گیرد. مدیریت مؤثر استرس واقعا مربوط به مدیریت مؤثر سبک زندگی‌تان است.

این کتاب درسی با هدف ارائه دو واحد درس مدیریت استرس (‌تنیدگی‌) و برای استفاده در دوره‌های کارشناسی دانشگاه‌ها و دوره‌های تربیت معلم نوشته شده است  و در عین حال، مربیان و معلمان و مدیران و مشاوران مدارس و والدین و دیگر علاقمندان به روان شناسی و تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان و جوانان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند. در این کتاب کوشش شده دانش مدیریت استرس با استفاده از مهم ترین آثاری که در این زمینه به چاپ رسیده در سطحی منسجم‌تر و معنی دارتر و با زبانی ساده‌تر بیان گردد و با ذکر مثال‌های متعدد مفاهیم اساسی مدیریت استرس ارائه گردد. به همین منظور برای اینکه خواننده محترم بداند در هر فصل با چه مطالبی روبرو خواهد شد، در ابتدای هر فصل، چند هدف رفتاری بیان شده است.

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه