بستن

فروشگاه آوابوک علوم انسانی حسابداری حسابداری مدیریتی کانون تصمیم
- حسابداری مدیریتی کانون تصمیم
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 1

حسابداری مدیریتی کانون تصمیم

زهرا هوشمند نقابی – سودابه مرشدیان رفیعی – فهیمه عباس آباد عربی

220,000 تومان 198,000 تومان
دسته بندی:   علوم انسانی > حسابداری 

ناشر: کتاب آوا

مولف: 

دکتر راجر هرمانسون

دکتر جیمز دون ادواردز

سوزان ایوانسویچ

خرید دانلود پیش نمایش کتاب

مشخصات کلی

نام ناشر

کتاب آوا

نام مولف

اجر هرمانسون – جیمز دون ادواردز – سوزان ایوانسویچ

مترجم

زهرا هوشمند نقابی – سودابه مرشدیان رفیعی – فهیمه عباس آباد عربی

سال انتشار

1401

نوبت انتشار

2

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

778

تیراژ

200

شابک

9786003467132

کتاب حسابداری مدیریتی کانون  تصمیم/ تالیف راجر هرمانسون، جیمز دون ادواردز، سوازان ایوانسویچ؛ مترجمین سودابه مرشدیان رفیعی، زهرا هوشمند نقابی، فهیمه عباس آبادی عربی

کتاب حاضر با عنوان حسابداری مدیریتی با هدف ارتقاء دانش علاقمندان این حوزه به نگارش درآمده و درصدد آن برمی‌آید تا با عمق بخشیدن به تئوری‌ها و نظریه‌های ارائه شده، دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده ساخته و دیدگاه آنها به مسائل احتمالی را وسعت بخشد.

برای مشاهده کتب برتر حسابداری کلیک نمایید

همگان می‌دانند که دانشجویان رشته‌های حسابداری معمولاً در زمان یادگیری موضوعات درسی احساس اضطراب و نگرانی می‌کنند. با تشخیص این مسئله، راه‌های ساده‌تر یادگیری را بررسی نموده و به ایده‌های سودمندی در مورد نحوه بهتر انجام کار دست می‌یابیم. کتاب حاضر نگاهی جامع و کامل به بخش‌های مهمی چون مفاهیم حسابداری مدیریتی، بهایابی سفارش و فرآیند، استفاده از حسابداری برای مدیریت کیفیت و تحلیل بهای تمام شده حجم سود، بودجه‌بندی، برنامه‌ریزی و کنترل، حسابداری مسئولیت، بودجه‌بندی سرمایه، و تحلیل و تفسیر صورت‌های مالی داشته و اطلاعات علاقمندان به این حوزه را به‌روزرسانی می‌کند. علاوه بر آن، با پیش‌بینی بخش‌های تفکر در شرایط بحرانی و استفاده از اینترنت به منظور به کارگیری علم روز در جهان واقعی بُعد جامع‌تری به این آموخته‌ها داده و دانشجویان و علاقمندان این حوزه را آماده استفاده از دانش خود در شرایط مختلف می‌سازد. کتاب حاضر دانشجویان را برای موفقیت در زندگی شغلی ایشان آماده می‌سازد. بخش فراتر از اعداد، تفکر بحرانی که در انتهای فصول کتاب آمده فرصت را برای پرداختن به شرایط موردی برنامه‌ریزی نشده فراهم می‌کند. در هر بخش قسمتی نیز به پروژه‌های اینترنتی می‌پردازد و سعی شده تا مهارت‌های نوشتاری و گفتاری دانشجویان را تقویت نموده تا نتیجه مطلوب به دست آید.

در این کتاب درک لازم برای بهره‌گیری از اطلاعات و تحلیل عملکرد تجاری و امکان اتخاذ تصمیمات تجاری به خوانندگان داده شده و برای کاربردی‌تر سازی دانش، از گزارشات سالانه شرکت‌های واقعی برای نشان دادن مفاهیم حسابداری استفاده شده است.

برای مشاهده کتب برتر مدیریت کلیک نمایید

بدیهی است صرف درک واژگان و مفاهیم حسابداری برای تضمین موفقیت کافی نیست. باید اطلاعات روز را از طریق اینترنت به دست آورده و با تحلیل شرایط تجاری، به عنوان یکی از اعضای مؤثر تیم فعالیت نموده و ایده‌های خود را به شیوه‌ای مؤثر اطلاع‌رسانی کنید. این کتاب در تحقق هدف فوق به شما کمک خواهد کرد. اطلاعات ارائه شده در این کتاب برای هر دو حسابداران مالی و مدیریتی مفید بوده و به آنها در تهیه صورت‌های مالی کمک می‌کند.

بیشتر اطلاعاتی که در محیط دانشگاهی آموخته می‌شوند بعد از مدت کوتاهی کاربرد خود را از دست می‌دهند. بنابراین باید همواره شرایط را برای یادگیری و امکان به‌روزرسانی آموخته‌ها فراهم نمود. تنها حفظ کردن مفاهیم کافی نبوده و باید بتوان از آنها در شرایط بحرانی استفاده کرد تا مشکلات پیش رو با موفقیت رفع شوند. با توجه به این که بدون تجربه واقعی فعالیت تجاری، دانشجویان حوزه تجارت در تلاش خود برای استفاده از مفاهیم حسابداری در تصمیمات تجاری فاقد الگو و قالب ارجاع هستند، بر آن شدیم تا دانشجویان تجاری را در کاربردهای جهان واقعی مشارکت داده و به این طریق موضوع مورد بحث را شرح دهیم تا تأثیر آن در ذهن خواننده تثبیت شود.

مدیران و حسابداران آنها، در صورتی که بتوانند نقش اطلاعات حسابداری را در تصمیم‌گیری خود، سرمایه‌گذاران، ناظمین دولتی و دیگران بهتر درک کنند، از آمادگی بیشتری برای مسئولیت‌های خود برخوردار خواهند شد. تمام سازمان‌ها از مسئولیت بالایی در برابر اجزای تشکیل دهنده خود برخوردار بوده و حسابداری در صورت استفاده درست، ابزار توانمندی است که اطلاعات لازم برای بهبود تصمیمات تأثیرگذار بر این اجزای تشکیل دهنده را تأمین می‌کند.

امید است خوانندگان، دانشجویان، اساتید و مدیران و تمام افرادی که از کسب این اطلاعات و به‌روزرسانی آنها بهره‌مند خواهند شد، جایگاه مناسبی برای آموخته‌های این کتاب یافته و با کاربردی ساختن این اطلاعات، گامی بلند در مسیر موفقیت بردارند، زیرا آموخته‌هایی ارزشمند و مفید خواهند بود که توسط فرد به درستی و در جای مناسب به کار روند تا دیگران نیز از آن متنعم گردند.

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه