بستن

فروشگاه آوابوک حقوق کتب کاربردی قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری کاربردی
- قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری کاربردی
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 0

قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری کاربردی

دکتر امید محمدی میلاسی

34,000 تومان 30,600 تومان
خرید

مشخصات کلی

نام ناشر

موسسه مطالعات حقوقی دکتر محمد حسین شهبازی

نام مولف

دکتر امید محمدی میلاسی

سال انتشار

1398

نوبت انتشار

1

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

207

تیراژ

1000

شابک

9786226544214

در تعریف اجرای احکام آمده است: «به مجموع اعمالی که به منظور به مرحله عمل در آوردن حکم دادگاه انجام می‌گیرد اجرای احکام می‌گویند.»

اجرای حکم و دستور دادگاه‌ها و مراجع قضایی مهم‌ترین مرحله دادرسی است؛ زیرا صدور حکم اگر پشتوانه اجرایی نداشته باشد، ارزشی ندارد. در واقع، محکوم له در مرحله اجرایی حکم است که عملاً به حق خود می‌رسد و محکوم علیه هم به سزای عمل خود می‌رسد. قانون اجرای احکام مدنی، تعریفی از اجرای احکام مدنی ارائه نداده است، بلکه تنها احکام قابل اجرا را تعریف می‌کند. با این حال می‌توان اجرای حکم را اعمال قدرت عمومی در جهت رسیدن به حق ذی‌نفع و بر طبق قانون تعریف نمود.

مؤلف در کتاب پیش رو، به شیوه ای نو به موضوع اجرای احکام مدنی پرداخته است بدین شکل که در ابتدا کلیاتی از اجرای احکام را معرفی نموده و به میزان ضرورت فصول مختلف قانون اجرای احکام مدنی را مختصراً توضیح داده و سپس در بخشی دیگر از کتاب در قالب پرسش و پاسخ به 91 سوال از قانون اجرای احکام مدنی پاسخ داده است، و شبهات و اشکالات خوانندگان را رفع کرده است. در بخش انتهایی نیز، قانون اجرای احکام مدنی را در رویه و اندیشه ها قضایی تبیین نموده است.

کتاب پیش رو، اثری فاخر از مولف که قاضی عالی رتبه دیوان عالی کشور بوده، می باشد و مطالعه آن به دانشجویان، وکلا و قضات توصیه می گردد.

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه