بستن

فروشگاه آوابوک حقوق کتب کاربردی سایر کتب کاربردی لمعه دمشقیه ترجمه و تبیین جلد اول
- لمعه دمشقیه ترجمه و تبیین جلد اول
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 1

لمعه دمشقیه ترجمه و تبیین جلد اول

شهید اول|علی شیروانی

250,000 تومان 225,000 تومان
دسته بندی:  کتب کاربردی 

ناشر: دارالفکر

 

خرید

مشخصات کلی

نام ناشر

دارالفکر

نام مولف

شهید اول

مترجم

علی شیروانی

سال انتشار

1401

نوبت انتشار

63

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

334

تیراژ

1000

شابک

9789642611461

ترجمه و تبیین لمعه دمشقیه جلد اول

لمعه دمشقیه یک دوره فقه مختصر و در عین حال، جامع است که بنا بر مذهب امامیه و بر طبق آرای مشهور فقهای شیعه نگارش یافته است. نویسنده آن، محمد بن جمال الدین مکی عاملی مشهور به شهید اول، از بزرگترین فقیهان، و سرشناس ترین دانشمندان شیعه است: لمعه و شهید اول نام هایی آشنا برای همه کسانی هست که با الفبای فقه و فقهاهت آشنایی دارند. کتابی که اگر چه تالیف آن بیش از هفت روز به طول نیانجامید، اما قرن ها است که خیل عظیمی از ان بهره میبرند.

 

لمعه دمشقیه

مشهورترین اثری که از شهید اول به یادگار مانده است، کتاب لمعه دمشقیه است. بر این کتاب از سوی دانشمندان و فقهای عظام شرح های عدیده ای نگارش یافته است که اهم آن (( الروضه البهیه)) تالیف شهید ثانی است.

برای مشاهده کتاب لمعه دمشقیه ترجمه و تبیین جلد دوم  کلیک نمایید

این کتاب شامل: کتاب طهارت، در غسل، در وضو، در تیمم، کتاب نماز در تعداد نمازها، قبله، پوشانیدن عورت، طهارت بدن، اسلام، تتمه، نماز جمعه، نماز آیات، نماز نیابت، کتاب زکات، زکات فطره، اعتکاف، روزه، کتاب حج، سخن درباره حج اسباب، انواع حج، میقات ها، اعمال عمره، طواف، افعال حج، وقوف،عید قربان،  کتاب جهاد، در غنیمت، امر به معروف و نهی از منکر، کتاب کفارات، کتاب نذر ، کتب قضاوت، شاهد و قسم، قسم خوردن، کتاب شهادات، شاهد، کتاب عطیه، صدقه، هبه، کتاب متاجر، عقد بیع، اقسام بیعه، سلف، خیار، ربا، احکام، کتاب دین، کتاب حواله، کتاب صلح، کتاب مضاربه، کتاب ودیعه، کتاب مساقات و ... میباشد.

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه