بستن

فروشگاه آوابوک حقوق کتب آزمونی و منابع کمکی دروس تخصصی حقوق بین الملل تحول حقوق تجارت بین الملل در سازمان جهانی تجارت
- تحول حقوق تجارت بین الملل در سازمان جهانی تجارت
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 0

تحول حقوق تجارت بین الملل در سازمان جهانی تجارت

دکتر موسی موسوی زنوز

نا موجود موجود شد به من اطلاع بده

مشخصات کلی

نام ناشر

میزان

نام مولف

دکتر موسی موسوی زنوز

قطع کتاب وزیری شومیز
شابک

978-964-511-488-4.1

 

کتاب تحول حقوق تجارت بین الملل در سازمان جهانی تجارت

 

  • کتاب تحول حقوق تجارت بین الملل در سازمان جهانی تجارت نوشته دکتر موسی موسوی زنوز، توسط انتشارات میزان به چاپ رسیده است.
  • موضوع کتاب: حقوق, حقوق خصوصی, حقوق تجارت بین‌الملل, تاریخ شکل‌گیری تجارت بین‌الملل

به منظور تسهیل ارجاع و دسترسی به مطالب، این کتاب را به جز مقدمه و نتیجه­گیری، در چهار فصل سازمان­دهی کرده­ایم. مقدمه کتاب به تبیین موضوع تحقیق پرداخته است. در فصل اول تحت عنوان کلیات، روند شکل­گیری و تحول حقوق تجارت بین­الملل تا زمان تشکیل سازمان جهانی تجارت مورد بررسی قرار می­گیرد. در این فصل به خصوص با توجه به ضرورت کامل بودن مطلب، بر نحوه شکل­گیری، مبانی عملکرد و علی­الخصوص ادوار مذاکراتی گات 1947 و سپس بر اهداف و اصول بنیادین سازمان جهانی تجارت تأکید خواهیم کرد.

البته با توجه به کثرت مطالعات توصیفی در مورد ساختار و مقررات گات 1947 و سازمان جهانی تجارت در ادبیات مرتبط به زبان فارسی، این فصل تا سرحد امکان مختصر خواهد بود. در عین حال تلاش شده است در تبیین مقررات و اصول و قواعد سازمان جهانی تجارت از دیدگاه متفاوتی به آن­ها توجه شود.

در فصل دوم به موضوعات سنتی تحت پوشش حقوق تجارت بین­الملل و تحول آن­ها در دوران گات و به خصوص در سازمان جهانی تجارت می­پردازیم. این موضوعات عبارت­اند از تعرفه­ها و محدودیت­های مقداری فرا راه تجارت. در همین فصل موضوعاتی چون یارانه­ها، اقدامات حفاظتی و ضدقیمت­شکنی نیز بررسی شده­اند.

فصل سوم به تحول حقوق تجارت بین­الملل در حوزه­های جدیدتری همچون تجارت خدمات، جنبه­های تجاری حقوق مالکیت‌های فکری و ضوابط سرمایه­گذاری مرتبط با تجارت در سازمان جهانی تجارت پرداخته است. در فصل چهارم به موضوعاتی چون محیط زیست، رقابت و سلامت می­پردازیم که تنها پس از تشکیل سازمان جهانی تجارت ارتباط­شان با تجارت مورد توجه قرار گرفته­اند و البته هنوز هم این ارتباط محل مناقشه بسیار است.

در پایان به نتیجه­گیری این کتاب از تحقیقات به عمل آمده می­پردازیم. در همین فصل همچنین سعی کرده­ایم با نگاهی رو به آینده، مسیر پیش روی محققان در ادامه این تحقیق را ترسیم کنیم.

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه