بستن

- منتخب آیین دادرسی کیفری
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 4

منتخب آیین دادرسی کیفری

دکتر فخر الدین عباس زاده

200,000 تومان 180,000 تومان

ناشر: دادستان

  • مطابق با سرفصل های دانشگاهی
خرید دانلود پیش نمایش کتاب

مشخصات کلی

نام ناشر

دادستان

نام مولف

دکتر فخر الدین عباس زاده

سال انتشار

1398

نوبت انتشار

1

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

372

تیراژ

1000

شابک

9786229626016

کتاب منتخب آیین دادرسی کیفری «ویژه داوطلبین شرکت در آزمون‌های دکتری، وکالت، کارشناسی ارشد، قضاوت و سردفتری»/ نگارنده فخرالدین عباس‌زاده.

مجموعه‌ی حاضر با عنوان «منتخب آیین دادرسی کیفری»، مجموعه‌ای از تدریس مبحث محور مطالب بر اساس سرفصل‌های دانشگاهی است که با گردآوری نکات آزمونی و طرح سوالات تشریحی، منبعی کامل برای درک بهتر مطالب خواهد بود.

از دیگر ویژگی‌های این مجموعه می‌توان به نکات یکپارچه سازی شده در انتهای هر سرفصل اشاره نمود که نقش به‌سزایی در جمع‌بندی و مرور مطالب مطالعه شده در کوتاه مدت دارد.

بدیهی است فراگیری عمیق مطالب مستلزم مراجعه به منابع اصلی و مادر حقوقی است که آثار اساتید و حقوق‌دانان ارزشمند کشورمان می‌باشد اما این مجموعه با تجمیع نظریات آزمونی که برگرفته از همان منابع اصلی است، سعی در تسهیل فرایند آموزش برای داوطلبین آزمون‌های حقوقی دارد.

 

تعریف آیین دادرسی کیفری

مطابق با ماده 1 ق.آ.د.ک: «آیین دادرسی کیفری مجموعه مقررات و قواعدی است که برای کشف جرم، تعقیب متهم، تحقیقات مقدماتی، میانجیگری، صلح میان طرفین، نحوه رسیدگی، صدور رأی، طرق اعتراض به آراء، اجرای آراء، تعیین وظایف و اختیارات مقامات قضائی و ضابطان دادگستری و رعایت حقوق متهم، بزه‌دیده و جامعه وضع می‌شود».

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، تعریف فوق، تعریفی است که خود مقنن از آیین دادرسی کیفری به عمل می‌آورد. این تعریف نسبت به تعریف مقرر در قانون آیین دادرسی کیفری سابق دارای نوآوری‌هایی می‌باشد. از جمله می‌توان به تغییر اصطلاح غلط «تعقیب مجرمان» به «تعقیب متهم» و پیش‌بینی «میانجیگری» و «صلح و سازش» میان طرفین، همچنین تصریح مقنن به رعایت «حقوق متهم، بزه‌دیده و جامعه» اشاره نمود. از ایرادات تعریف فوق، همان‌طور که برخی از حقوقدانان به تعریف مقرر در قانون سابق وارد می‌کردند می‌توان به عدم تصریح مقنن به صلاحیت مراجع کیفری که یکی از موضوعات مهم مورد بحث در آیین دادرسی کیفری است، اشاره نمود

برای مشاهده مقالات معرفی کتب برتر حقوق و نیز زندگی نامه حقوق دانان برجسته کلیک نمایید
 

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه