بستن

فروشگاه آوابوک حقوق داوری حقوق دعاوی 8 تحلیل و نقد رویه قضایی (حقوقی اجتماعی فلسفی )
- حقوق دعاوی 8 تحلیل و نقد رویه قضایی (حقوقی اجتماعی فلسفی )
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 1

حقوق دعاوی 8 تحلیل و نقد رویه قضایی (حقوقی اجتماعی فلسفی )

دکتر عبدالله خدابخشی

220,000 تومان 198,000 تومان
دسته بندی: حقوق داوری

ناشر: سهامی انتشار

مولف: عبدالله خدابخشی 

خرید

مشخصات کلی

نام ناشر

سهامی انتشار

نام مولف

عبدالله خدابخشی

سال انتشار

1401

نوبت انتشار

2

قطع کتاب وزیری گالینگور
تعداد صفحه

448

شابک

9789643255503

حقوق دعاوی خدابخشی؛ حقوق دعاوی 8 تحلیل و نقد رویه قضایی (حقوقی اجتماعی فلسفی )

جلد هشتم از مجموعه حقوق دعاوی در تحلیل و نقد آرای محاکم به جامعه حقوقی می باشد. یکی از اهداف اساسی این مجموعه، دسترسی آسان به انواع دعاوی گوناگون برای علاقمندانی است که آنان را از تورق در انبوهی از کتب و نشریات مختلف بی نیاز می کند.

ثبت و تحلیل مختصر دعاوی، تجارب، آرا و اندیشه های قضایی در تحولات تاریخی رویه قضایی را در دسترس نسل های بعد قرار دهد. اگر هر یک از قضات یا وکلا، در ثبت تجارب خود تحلیل های مختصر عرضه دارند، به توسعه رویه قضایی، به عنوان منبع بسیار مهم حقوق، کمک شایانی می کنند.

حسن دیگر این دعاوی انگیزه بخشی به قضاتی است که آراء صائب و بدیعی صادر می کنند. هر یک از این دعاوی، ممکن است در هر دادگاهی اقامه گردد و راهکاری که تایید می شود، شاید بر دل دادگاهی در نقطه دیگر کشور بنشیند. اگر این باشد موفقیت بزرگی است.

رویه قضایی ایران استفاده اندکی از تحلیل های اجتماعی دارد. نیازمندی به جامعه شناسی را باید به مصداق (لا یعلم الا من قلبه)، بی نیاز به دلیل، پذیرفت زیرا اگر دعاوی را بدون نگرش های واقعی، از جمله نتایج زیان بار اجتماعی، بررسی و تصمیم گیری کنیم، قطعا به بیراهه رفته ایم که در کلیت امر، اقدام مقبولی نیست. البته غافل نیستیم که حقوق، هنجارهای خود را دارد و گاه با جامعه شناسی، در تزاحم است ولی به نظر تعارضی ندارد. اشاره به این نکته از آن جهت است که برخی از تحلیل ها در این کتاب، با رویکردی اجتماعی و گاه فلسفی است.

 

از گفتار های اصلی پرداخته شده در این کتاب عبارتند از:

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه