بستن

- کارآفرینی
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 0

کارآفرینی

ایرج بابایی اربوسرا

75,000 تومان 67,500 تومان

دسته بندی:  عمومی 

ناشر: آوا

خرید

مشخصات کلی

نام ناشر

کتاب آوا

نام مولف

ایرج بابایی اربوسرا

سال انتشار

1395

نوبت انتشار

1

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

159

تیراژ

1000

شابک

9786005526004

کارآفرینی

در جهان امروز که دانایی و خلاقیت دو بال صعود و تعالی یک جامعه می‌باشند و اندیشه‌ها در سایه ابتکارات ارتقا می‌یابند، از کارآفرینی به‌عنوان محصول خلاقیت و دانایی یاد می‌شود که باعث توسعه کشورهای پیشرو گردیده است، چرا که با استفاده از نیرو فکر، خلاقیت و ابتکار و در یک کلمه کارآفرینی است که می‌توان در اقتصاد رقابتی و مبتنی بر بازار دنیای کنونی به‌توسعه اقتصادی و افزایش بهره‌وری و ایجاد اشتغال و رفاه اجتماعی در کشور نائل آمد.

کارآفرین به‌عنوان فردی‌که دارای خصوصیاتی چون ریسک‌پذیری، نوآوری، شکارچی فرصت‌ها، مثبت‌نگر، شجاع و . . . می‌توان نام برد که قادر است با بسیج نمودن منابع مالی و انسانی برای بهره‌برداری از فرصت‌ها، از طریق ایجاد کسب و کار جدید اقدام نماید.

در واقع فرآیند کارآفرینی به‌دست افرادی صورت می‌گیرد که میل شدیدتری به‌کامیابی دارند و تلاش و پشتکار و تحمل ابهام و آینده‌نگری فوق‌‌العاده از ویژگی‌های آنان است.

کارآفرین فردی است که با ایده و فکر جدید و از طریق ایجاد کسب و کار مبادرت به‌محصول جدیدی در جامعه می‌نماید.

در کشور اسلامی ما علی‌رغم سابقه علمی و فرهنگی بالا و داشتن جمعیتی هوشمند و مستعد و نیز منابع طبیعی فراوان، تولید ناخالص داخلی در سطح پایینی قرار دارد و اکثر نیروهای جوان و تحصیلکرده از اشتغال محروم‌اند.

لذا در سال‌های اخیر در جامعه ما توسط محققان و متخصصان و سیاستگذاران در زمینه توسعه کارآفرینی اقدامات زیادی صورت گرفته است.

آموزش کارآفرینی به‌جوانان دانشگاهی و حتی دانش‌آموزان و سایر جوانان و نیز حمایت و پشتیبانی دولت و دستگاه‌های ذیربط از کارآفرینان جوان از جمله این اقدامات است، اما با وجود این تا رسیدن به‌جامعه‌ای کارآفرین راه زیادی در پیش داریم.

مطالعه و بررسی و اقدامات به‌عمل آمده در زمینه کارآفرینی در ایران بیانگر این حقیقت است که آموزش کارآفرینی در دانشگاه و مؤسسات علمی هر چند کافی و مهم است اما اکثر فارغ‌التحصیلان که آموزش کارآفرینی را فرا گرفته‌اند، در به‌کارگیری آموخته‌ها و طرح‌های عملی و در واقع ارائه و راه‌اندازی یک محصول و خدمت جدید در بازار کار چندان موفق نبوده‌اند.

کتاب حاضر، با ارائه و بررسی طرح‌هایی که تاکنون در بازار کار موفق بوده است قصد دارد دانشجویان و جوانان عزیز به‌طور عملی و ملموس با چگونگی اجرای یک طرح موفق و مؤثر قرار گرفته و بتوانند خود با تجربیات به‌دست آمده به یک طرح نو همراه با خلاقیت و سود مطلوب دست یابند و کسب و کار اصولی همراه با بازدهی بالا را برای خود و دیگران به راه اندازند.

امید آن‌که جوانان عزیز و دانشجویان گران‌قدر بتواند در آینده به ترقی و پیشرفت، دانایی و خلاقیت در کشور ما نائل آیند.

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه