بستن

- مهندسی و ساخت چاه
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 9

مهندسی و ساخت چاه

حسین ربیعا

630,000 تومان 567,000 تومان

دسته بندی: فنی و مهندسی  > مهندسی نفت 

ناشر: کتاب آوا

خرید دانلود پیش نمایش کتاب

مشخصات کلی

نام ناشر

اوا

نام مولف

حسین ربیعا

مترجم

مجید باز گیر

سال انتشار

1400

نوبت انتشار

1

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

836

تیراژ

200

شابک

9786003466180

مهندسی و ساخت چاه

در عرف جامعه مهندسین نفت رواج یافته که به مجموعه فعالیت‌های مربوط به چاه، حفاری بگویند و همچنان که می‌دانیم حفاری تنها شامل حَفرِ حُفره‌ی چاه (اعم از مهندسی و عملیات) می‌باشد و در واقع استعمال واژه‌ی حفاری به تنهایی دِین این مطلب را ادا نمی‌کند و آن کلمه‌ای که می‌تواند دربرگیرنده کلیه امور مربوط به چاه باشد «مهندسی و ساخت چاه» می‌باشد که «مهندسی چاه» مربوط به مجموعه فعالیت‌های مهندسی چاه (شامل مهندسی حفاری، طراحی لوله جداری و...) و «ساخت چاه» مربوط به مجموعه فعالیت‌های عملیاتی چاه (عملیات حفاری، اجرای لوله جداری و ...) می‌باشد که با مجموع این عملیات‌ها چاه ساخته می‌شود.

کتاب حاضر قابل استفاده برای کارشناسان و متخصصین صنعت نفت و همچنین دانشجویان در همه مقاطع دانشگاهی است و از آنجایی که تاکنون هیچ ترجمه‌ای از کتاب حاضر در دسترس علاقمندان و متخصصین صنعت نفت وجود ندارد، بر ‌آن شدم تا این کتاب را ترجمه نموده و در دسترس جامعه پرتلاش صنعت نفت و علاقمندان به آن قرار دهم تا بدینوسیله گامی در راستای اعتلای کشور عزیزمان ایران برداشته باشم. به امید روزی که صنعت نفت کشورمان به خودکفایی کامل در همه عرصه‌هایش رسیده باشد.

 

فشار هیدرواستاتیک

فشار هیدرواستاتیک فشاری است که ستون سیال اعمال می‌کند. این فشار تابعی از دانسیته سیال و ارتفاع قائم یا عمق ستون سیال می‌باشد.

 

فشار طبقات فوقانی

فشاری که به وسیله وزن لایه‌های بالایی به یک نقطه وارد می‌شود را فشار طبقات فوقانی می‌گویند. این ترکیبی از وزن‌های قسمت جامد سازند (ماتریکس سنگ) و سیال درون سازند است که این سیال درون فضاهای خالی سازند می‌باشد. هر کدام از این دو (یعنی قسمت جامد سازند و سیال درون سازند) وزن و دانسیته‌هایی دارند که مجموع این دو را دانسیته بالک می‌گویند.

و ...

نظرات

captcha Refresh
کیوان
۰۰
پاسخسلام و عرض احترام
کتاب خیلی خوبیه و ترجمه فوق العاده و روانی داره و درود به مترجم که چنین کتاب ارزشمندی رو زحمت کشیده و ترجمه خیلی خوبی کرده...
کتاب رو تهیه کرددم و به اشتباه برای امتیاز دادن به جای اینکه پنج ستاره رو بزنم یک ستاره کلیک شد، این کلیک اشتباهم باعث قضاوت نادرست نشه ، کتاب خیلی خوبیه و ترجمه خیلی خوب و فوق العاده و روانی داره و نکات خیلی خوب و کاربردی ازش یاد بگیرید.
محصولات مشابه