بستن

فروشگاه آوابوک حقوق کتب کاربردی همیار اجرای احکام مدنی جلد چهارم اعمال ماده 3
- همیار اجرای احکام مدنی جلد چهارم اعمال ماده 3
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 0

همیار اجرای احکام مدنی جلد چهارم اعمال ماده 3

مجید عطایی جنتی-لیلا آذرخشی ریحانی

295,000 تومان 265,500 تومان
خرید

مشخصات کلی

نام ناشر

حقوق پویا

نام مولف

مجید عطایی جنتی

سال انتشار

1402

نوبت انتشار

1

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

272

شابک

9786226775854

کتاب همیار اجرای احکام مدنی جلد چهارم اعمال ماده 3

جلب و حبس محکوم علیه در محکومیت های مالی به موجب ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی تحت شرایطی مجاز شمرده شده است، در این نوشتار قصد بررسی شرایط و موانع این ماده را داریم.

پرونده هایی که در واحد اجرای احکام مدنی ثبت و اجرا میشود عمدتا احکام صادره از مراجع قضایی هستند. اما بعضی احکام صادره از مراجع غیر قضایی مانند آرای هیات حل اختلاف و هیئت تشخیص اداره کار، آرای داوری و احکام صادره از محاکم کشورهای خارجی نیز در واحد اجرای احکام مدنی بر اساس مقررات قانون اجرای احکام مدنی اجرا میشود.

 

کلیک نمایید:

کتب برتر حقوق مدنی

در قانون جواز جلب و حبس محکوم علیه برای محکومیت های مالی در ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی مصوب 1394 تدوین شده است. لکن در بعضی احکام غیر مالی نیز به حکم مقنن جواز جلب محکوم علیه ممتنع جهت تمکین از مفاد حکم و تسهیل اجرای آن پیش بینی شده است. ماننده ماده 40 قانون حمایت از خانواده در باب اجرای حکم حضانت  طفل که جواز بازداشت مستنکف از اجرای حکم دادگاه یا شخصی که مانع اجرای آن شود را داده است.

ما در این نوشتار به بررسی شرایط اعمال ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی در هر یک از سه دسته احکام فوق الذکر و همچنین مقررات خاص ناظر به حبس محکوم علیه در قوانین خاص مانند قانون حمایت خانواده میپردازیم.

 

فهرست مطالب

فصل اول: شرایط اعمال ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی

فصل دوم: مفاد و مندرجات برگ جلب

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه