بستن

فروشگاه آوابوک حقوق کتب آزمونی و منابع کمکی آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین جلد اول
- آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین جلد اول
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 1

آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین جلد اول

دکتر عبدالله شمس

115,000 تومان 103,500 تومان
خرید دانلود پیش نمایش کتاب

مشخصات کلی

نام ناشر

دراک

نام مولف

دکتر عبدالله شمس

سال انتشار

1402

نوبت انتشار

65

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

208

تیراژ

5000

شابک

9789642888032

کتاب آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین جلد نخست

از زمان انتشار کتاب آیین دادرسی مدنی، جلد نخست( پاییر 1380)- نزدیک به چهار سال گذشته بود که تالیف کتاب پیش رو، آغاز گردید؛ با عنوان (( آیین دادرسی مدنی، جلد نخست، دوره بنیادین)) و با انتشار این کتاب، به عنوان کتابی که از پاییز 1380 منتشر شده بود (( دوره ی پیشرفته )) افزوده شد. 

البته ضرورت تالیف این کتاب، پیش از این هم احساس شده بود زیرا موضوعات بررسی شده و کمیت سطح(( دوره پیشرفته)) بیش از نیاز دانشجویان دوره کارشناسی رشته های حقوق بود. فرصتی که پس از تالیف جلد سوم( دوره پیشرفته) فراهم شد، از جمله، به تالیف سه جلد (( دوره بنیادین)) پرداخته شد.

برای مشاهده کتب آزمون های حقوقی بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

کتب آزمونی و منابع کمکی

آزمون وکالت 

آزمون قضاوت

مجموعه سوالات سال های گذشته

این دوره به زبانی ساده تر، روان تر و با نمونه های بیشتر، نوشته شده که فهم مطلب را برای دانشجویان دوره کارشناسی و حتی اشخاصی که حقوق نخوانده و نمیخوانند، یا (( آیین دادرسی مدنی)) نمی دانند، آسان کند.

برای مشاهده کتب آیین دادرسی مدنی کلیک نمایید

تعریف آیین دادرسی مدنی

آیین دادرسی مدنی، مجموعه ی اصول و مقرراتی است که در مقام رسیدگی به امور حسبی و کلیه دعاوی مدنی و بازرگانی در دادگاه های عمومی، انقلاب، تجدیدنظر، دیوان عالی کشور و سایر مراجعی که به موجب قانون موظف به رعایت آن میباشند به کار میرود.

آیین دادرسی مدنی نه تنها در دعاوی حقوقی، موضوع پرونده های حقوقی بلکه در طرح، دفاع و رسیدگی به جنبه ی حقوقی امور کیفری نیز علی الاصول، باید رعایت شود.

آیین دادرسی مدنی با پیش بینی محاکم و حق مراجعه مدعیان حق به انها، صلاحیت و اقتداری کم و بیش استثنایی در رسیدگی و صدور حکم و اجرای آن به محاکم داده است تابتوانند قانونی یا غیرقانونی بودن هر موقعیتی را بررسی نموده و عملی نمودن و اجرای حقوق را، هر جا مورد مناقشه قرار گرفت، فراهم کنند.

 

آیین دادرسی اداری

آیین دادرسی اداری مجموعه اصول و قواعدی است که شاکی در مقام طرح شکایت در مراجع اداری و طرف شکایت در مقام پاسخ به شکایت و مرجع اداری در مقام رسیدگی، صدور رای و اجرای آن باید رعایت نماید.

 

برای مشاهده سایر جلد های کتاب آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین بر روی لینک های زیر کلیک نمایید:

آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین جلد دوم

آیین دادرسی مدنی دوره بنیادین جلد سوم

 

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه