بستن

فروشگاه آوابوک حقوق ترمینولوژِی حقوق جزای عمومی معرب
- ترمینولوژِی حقوق جزای عمومی معرب
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 1

ترمینولوژِی حقوق جزای عمومی معرب

علیرضا شکر بیگی-یحیی پیری

خرید دانلود پیش نمایش کتاب

مشخصات کلی

نام ناشر

کتاب آوا

نام مولف

علیرضا شکربیگی

سال انتشار

1395

نوبت انتشار

2

قطع کتاب جیبی
تعداد صفحه

196

تیراژ

1000

شابک

9786003462007

ترمینولوژِی حقوق جزای عمومی معرب

 

از ملزومات یادگیری هر علمی داشتن یک فرهنگنامه اصطلاحات و لغات تخصصی آن علم است. علم حقوق و به طور خاص تر گرایش ها و حوزه های تخصصی آن نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست.

بحث در زمینه‌ی علم حقوق به خصوص حقوق جزای عمومی به شکل خاص در دانشکده‌های حقوق، حسب کشش و جاذبه‌ی درس برای دانشجویان متفاوت است، تجربه نشان داده است جز دانشجویانی با زمینه‌ی مطالعه‌ی قبلی یا کار عملی، بقیه، مفاهیم علم حقوق را به آسانی هضم و تحلیل نمی‌کنند این مشکل زمانی پیچیده‌تر می‌شود که مفاهیم حقوقی نیاز به تلفظ صحیح دارند بعضاً دانشجویان واژه‌های حقوقی را درست تلفظ نمی‌کنند و یا معنای آن را نمی‌دانند که این خود مانعی بزرگ بر سر راه یادگیری و پیشرفت آنهاست. همین مسئله ما را بر آن داشت که کتاب ترمینولوژی حقوق جزای عمومی را تدوین و جهت استفاده‌ی دانشجویان عزیز و گرامی ارائه نماییم.

از ویژگی‌های این کتاب این است که واژه‌های حقوقی استخراج شده و معادل انگلیسی آن و معنای لغوی و حقوقی و فقهی‌ آن به زبان ساده و روان نوشته شده و گاهاً برای درک بیشتر، واژه‌هایی از قوانین دیگر مثل قانون مدنی و تجارت و آئین دادرسی در ضمن آن آورده شده است.

غرض نوشتن کتابی است برای دانشجوی حقوق که کم کم باید با مفاهیم حقوقی آشنا شود. مفاهیم این کتاب با توجه به اینکه عمومی است حتی در صورت تغییر قانون نیز کاربرد دارد چرا که این مفاهیم در حقوق پایدارند و هر پوینده‌ی حقوق باید با آنها آشنا شود. با توکل بر خداوند متعال کتاب ترمینولوژی حقوق جزای اختصاصی و حقوق مدنی و آیین دادرسی مدنی نیز جهت استفاده عزیزان چاپ گردیده که بقیه قوانین نیز در دست اقدام می­باشد

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه