بستن

فروشگاه آوابوک فنی و مهندسی مهندسی نفت پالایش نفت و گاز فرایند و فرآورده
- پالایش نفت و گاز فرایند و فرآورده
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 8

پالایش نفت و گاز فرایند و فرآورده

محمد معین مهردادیان-ابوالقاسم بهرامی

250,000 تومان 225,000 تومان

دسته بندی: مهندسی نفت

ناشر: کتاب آوا

مولف:محمد معین مهردادیان-ابوالقاسم بهرامی

دانلود رایگان بخشی ازکتابهای مهندسی pdf

خرید دانلود پیش نمایش کتاب

مشخصات کلی

نام ناشر

کتاب آوا

نام مولف

محمد معین مهردادیان-ابوالقاسم بهرامی

سال انتشار

1402

نوبت انتشار

1

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

317

شابک

9786003468139

کتاب پالایش نفت و گاز فرایند و فرآورده

نفت و گاز نه‌تنها منابع تأمین انرژی در دنیای امروز است، بلکه نقش مهمی در تعیین موازنه قدرت ملی و اعتبار بین‌المللی هر کشوری ایفا می‌نماید. درآمدهای نفتی در عرصه اقتصاد بین‌المللی از یک سو و تعامل امنیت ملی کشورها با درآمدهای نفتی از سوی دیگر، تأثیر بسزایی بر امنیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آن‌ها ی‌گذارد. بنابراین بهره‌برداری از ذخایر نفت، گاز و مشتقات آن‌ها از شاخصه‌های اصلی رشد پایدار کشورهای در حال توسعه می‌باشد.

در کتاب پالایش نفت و گاز مباحث و مطالب مطروحه، به‌مورد و به‌جا بیان شده تا بر فصاحت و بلاغت اثر بیافزاید، لذا در پیوند معنایی و کلامی اثر گرچه واژگان از لحاظ روساخت از یکدیگر منفصلند لیکن معنایی بر ژرفساخت کلام حاکم است که مانع گسستگی مطلق جملات می‌شود. از خصوصیات کتاب حاضر می‌توان به «بررسی منشأ پیدایش و تولید نفت و گاز»، «بررسی مدیریت پروژه‌های نفت و گاز و انواع قراردادها»، «بررسی ساختمان، اجزای تشکیل دهنده و خصوصیات نفت و گاز»، «بررسی سیالات مخزن و روش‌های برداشت»، «بررسی تجهیزات، تسهیلات و روش‌های بهره‌برداری از چاه‌ها»، «بررسی راه‌های انتقال و توزیع نفت و گاز»، «بررسی انواع فرآیندهای پالایش نفت و گاز و محصولات آن‌ها» و «بررسی ساختار پالایشگاه‌های نفت و گاز» اشاره نمود. امید است که این اثر بتواند برای «دانش‌پژوهان» و «کارشناسان و دست‌اندرکاران مرتبط با دانش نفت و گاز» کارآمد و مفید باشد. باتوجه به اینکه هیچ اثری عاری از عیب و نقص نخواهد بود لذا از صاحب‌نظران و خوانندگان گرامی تقاضا می‌گردد، نویسندگان را از طریق پست الکترونیکی ناشر در جریان نظرات سودمند خویش قرار دهند تا در آینده بتوان مجموعه‌ای بهتر تدوین و عرضه نمود.

درباره مولفان

ابوالقاسم بهرامی:

• کارشناس ارشد مدیریت صنعتی

• بیش از 20 سال فعالیت در حوزه‌های مدیریتی و تخصصی صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه

• نگارش مقالات متعدد در حوزه انرژی و مدیریت استراتژیک

• دارای گواهینامه‌های «DBA مدیریت استراتژیک»، «MBA نفت، گاز و انرژی»، «MBA مدیریت صنعتی»، «مدیریت پروژه (PMBOK07)»، «مدیریت تعالی سازمانی (مدل EFQM)»، «مدیریت تحول سازمانی» و «مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای (OHSAS-18001)»

محمدمعین مهردادیان :

• کارشناس ارشد مهندسی نفت و دانشجوی دکتری

• بیش از 5 سال فعالیت در صنعت پتروشیمی (برنامه‌ریزی و کنترل پروژه)

• نگارش 8 کتاب دانشگاهی در حوزه نفت و گاز

• نگارش مقالات متعدد داخلی و بین‌المللی در حوزه نفت و گاز

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه