بستن

فروشگاه آوابوک فنی و مهندسی آشنایی با الگوریتم جلد دوم
- آشنایی با الگوریتم جلد دوم
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 0

آشنایی با الگوریتم جلد دوم

حسین ابراهیم زاده قلزم

50,000 تومان 45,000 تومان
خرید

مشخصات کلی

نام ناشر

کتاب آوا

نام مولف

تامس اچ. کورمن و چارلز ای.لایسرسون و رانلد ال. روست و کلیفورد استاین

مترجم

حسین ابراهیم زاده قلزم

سال انتشار

1391

نوبت انتشار

2

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

519

تیراژ

1000

شابک

9786005526578

الگوریتم‌های کامپیوتری علاوه بر ویژگی‌های بالا باید خصوصیت صحیح و کارا بودن و سهولت در پیاده‌سازی را نیز دارا باشند. در تحلیل الگوریتم‌ها که در آن، راه حل مسأله و درستی الگوریتم بحث و بررسی می‌شود زمان مورد نیاز اجرای الگوریتم‌ها نیز مورد توجه قرار می‌گیرد و هرگاه نتوان زمان اجرای دقیق یک الگوریتم را تعیین کرد معمولاً از کران بالا و در پاره‌ای از موارد، از کران پائین زمان اجرا استفاده می‌شود.

حل مسائل در این کتاب، از طریق طراحی الگوریتم‌ها به صورت استقرایی و تقسیم و غلبه (تقسیم و حل) که روش‌هایی از بالا به پائین هستند و همچنین با روش برنامه‌ریزی پویا که روشی از پائین به بالا است، صورت می‌گیرد. علاوه بر این، از الگوریتم حریصانه، که روشی بسیار ساده اما جالب برای مسأله‌هاست برای بهینه‌سازی راه حل مسأله‌ها در این درس استفاده می‌کنیم و نیز بررسی مقدار حافظه‌ی مصرفی یک الگوریتم، بدون توجه به حافظه‌ی مورد نیاز ورودی و خروجی، موضوع اصلی این درس را تشکیل می‌دهد. ما در این درس، در جستجوی زمان اجرای پائین (یعنی خطی)، حتی لگاریتمی، و مصرف حافظه‌ی کمتر در اجرای الگوریتم‌ها هستیم.

در این کتاب، روش‌های حل رابطه‌های بازگشتی با استفاده از استقرا، با روش جانشینی، درخت بازگشتی، روش اصلی، تغییر متغیر و تابع مولد به طور کامل بحث و بررسی شده است و با الگوریتم جدید و بازگشتی اِستراسِن برای ضرب ماتریس‌های   با زمان اجرای جالب   آشنا می‌شوید. در این کتاب می‌بینید که چگونه‌ مرتب‌سازی n عدد صحیح در زمان   انجام می‌شود.

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه