بستن

فروشگاه آوابوک فنی و مهندسی مهندسی بهره برداری نفت
- مهندسی بهره برداری نفت
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 0

مهندسی بهره برداری نفت

علی حسینی . سید عطالله سید

570,000 تومان 513,000 تومان
خرید دانلود پیش نمایش کتاب

مشخصات کلی

نام ناشر

کتاب آوا

نام مولف

بویان گو و ویلیام سی.لیونز و علی قلمبر

مترجم

علی حسینی و سید عطاءالله سید

سال انتشار

1397

نوبت انتشار

3

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

732

تیراژ

500

شابک

9786006558134

فصل اول به معرفی سیستم‌های مهندسی بهره برداری می پردازد و فصل دوم به خصوصیات نفت و گازهای مورد نیاز برای طراحی و آنالیز سیستم‌های بهره برداری می پردازد. فصل سوم تا فصل ششم جزئیات عملکرد چاه‌های نفت و گاز را پوشش می دهد. فصل هفتم تکنولوژی های مورد نیاز برای پیش بینی تولید چاه برای آنالیز اقتصادی را تشریح می‌کند.

فصل هشتم مدل های تجربی برای آنالیز کاهشی تولید را توصیف می‌کند. بخش دوم شامل سه فصل است که این فصل ها اصول و قواعد طراحی و انتخاب پارامتر های اصلی سیستم‌های بهره برداری را ارائه می دهند.

همچنین این فصول برای دانشجویان ترم های بالاتر و شاغلین درصنعت بسیار کاربردی است. فصل نهم طراحی لوله مغزی را نشان می دهد، فصل دهم قواعد سرانگشتی برای انتخاب کردن سیستم‌های جداسازی و آب زدایی را بیان می‌کند. فصل یازدهم جزئیات اصول و مبانی انتخاب پمپ‌های مایع و کمپرسورهای گازی و خطوط لوله انتقال نفت و گاز را توصیف می‌کند. بخش سوم شامل سه فصل است که روش‌های فرازآوری مصنوعی را در دو دوره برای دانشجویان ترم های بالاتر و کارشناسان صنعتی شامل می‌شود. فصل دوازدهم مقدمه ای بر سیستم‌های پمپاژ میله مکنده و دستورالعمل این سیستم‌ها را بیان می‌کند. فصل سیزدهم به  صورت خلاصه روش‌های فرازآوری با گاز را توصیف می‌کند. فصل چهاردهم یک نگاه اجمالی بر روی دیگر روش‌های فرازآوری مصنوعی و همچنین طراحی آنها می پردازد.

بخش چهارم از چهار فصل تشکیل شده است که تکنولوژی های ازیاد تولید را نشان می دهد. که این بخش‌ها برای مهندسین بهره برداری شاغل در صنعت و دانشجویان کارشناسی ارشد طراحی شده اند. فصل پانزدهم چگونگی شناخت مشکلات چاه را توصیف می‌کند. فصل شانزدهم روش‌های اسیدکاری همراه با طراحی این عملیات را شرح می دهد. فصل هفدهم یک راهنمایی برای عملیات شکاف هیدرولیکی و تکنولوژی های تخمین را بیان می‌کند. فصل هجدهم برخی از جزئیات و اطلاعات و روش‌های بهینه‌ سازی تولید را بیان می‌کند. فهرست بندی این کتاب و برنامه های کامپیوتری، ابزاری کامل برای مهندسین بهره برداری نفت برای کارهای روزانه در یک روش مثمرثمر را مهیا می‌کند

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه