بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آوابوک کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه آوابوک حقوق متون فقه وکالت (آموزش متون فقه ویژه آزمون مرکز وکلا )
پیشنهاد ویژه

زمان باقیمانده تا پایان حراجی

00 : 00 : 00 : 00
متون فقه وکالت (آموزش متون فقه ویژه آزمون مرکز وکلا )
 • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 35

متون فقه وکالت (آموزش متون فقه ویژه آزمون مرکز وکلا )

دکتر محمد علی معیر محمدی

90,000 تومان 81,000 تومان

ویژه آزمون مرکز وکلاء و مشاوران قوه قضاییه

خرید دانلود پیش نمایش کتاب

مشخصات کلی

نام ناشر

کتاب آوا

نام مولف

محمدعلی معیرمحمدی

سال انتشار

1400

نوبت انتشار

3

قطع کتاب وزیری شومیز
تعداد صفحه

386

تیراژ

1000

شابک

9786003466401

متون فقه وکالت

برخی ویژگی­های این اثر:

 1. جهت سهولت داوطلبین محترم کل متن عربی اعراب گذاری شده است.
 2. در متن عربی و ترجمه فارسی نکات مهم و آزمونی به صورت پر رنگ نوشته شده است.
 3. هر بخش از متن عربی به صورت جداگانه آمده و در ذیل آن ترجمه نگاشته شده است.
 4. در کنار ترجمه متن، شرح روان و نموداری هر مسئله به همراه مثال­های آزمونی آمده است.
 5. با توجه به تغییر رویه طراح محترم از سال 1398 به بعد تمامی سؤالات با متن تطبیق داده شده و در پاورقی در هر مسئله آمده است.
 6. بعد از هر فصل(کتاب) نکات مهم و جمع بندی تبیین شده است.
 7. در ذیل جمع بندی هر کتاب مواد قانونی مرتبط با آن نیز آمده است.
 8. در آخر هر فصل(کتاب) تست­های تألیفی مربوط به همان فصل(کتاب) گردآوری شده است.
 9. در آخر کتاب تمامی آزمون­های متون فقه وکالت از سال 82 تا 99 به همراه پاسخنامه گردآوری شده است.
 10. در آخر کتاب پاسخنامه تشریحی آزمون­های 92 الی 99 گردآوری شده است.
 11. در آخر کتاب آزمون­ جامع تألیفی به همراه پاسخنامه تشریحی گردآوری شده است.
 12. بیش از سیصد تست تألیفی به همراه پاسخنامه تشریحی

کتاب شریف تحریر الوسیله به عنوان یکی از کتب فقهی مسئله محور و منطبق با زمان و مکان در راستای فقه جواهری شناخته شده است. لذا اگر در پی تبیین و استفاده از یک دوره فقه نیمه استدلالی روان و دقیق باشیم بی شک در کتب معاصرین فقها باید این کتاب را معرفی نمائیم. از طرفی با عنایت به ابتناء کامل قوانین مدنی و جزائی ایران بر فقه امامیه و با توجه به تصریح قانون اساسی بر این موضوع، حقوقدانان از جمله قضات و وکلاء محترم ناگزیر به مراجعه و مداقه در آراء فقهی می­باشند تا به این وسیله بتوانند در محاکم به حل مسائل حقوقی به نحو احسن بپردازند. در این میان منبع آزمون مرکز وکلاء و مشاوران حقوقی قوه قضائیه جهت درس متون فقه، متن کتاب تحریر الوسیله مرحوم امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) می­باشد.

به همین منظور و با توجه به نیاز جامعه حقوقی کشور جهت مطالعه منبعی مستقل و جلوگیری از مراجعه به کتب مختلف جهت یادگیری عمیقو آزمونی این ماده درسی، نگارنده را بر آن داشت تا این نوشتار را به داوطلبین محترم آزمون مرکز وکلاء و مشاوران حقوقی قوه قضائیه و متعاقباً در صورت تصویب این ماده درسی به عنوان منبع آزمون کارآموزی وکالت به داوطلبین محترم آزمون اخذ پروانه کارآموزی وکالت تقدیم نماید. 

لازم به ذکر است، منبعی که از طرف مرکز وکلاء و مشاوران حقوقی قوه قضائیه در آگهی آزمون سال 1398 اعلام گردید پنج کتاب از  تحریر الوسیله می­باشد که عبارتند از: کتاب الوکالة، کتاب الإقرار، کتاب الأیمان، کتاب القضاء و کتاب الشهادات. در این نوشتار به ترتیب متن تحریر الوسیله کتاب­های مذکور آورده شده است.

تذکر مهمی که باید به داوطلبین محترم آزمون وکالت یادآوری نمود این است که نباید از مطالعه و ممارست در متون فقه گریزان بود و ترسید بلکه کمی دقت در متن این نوشتار با بیان بسیار ساده و روان و نکته­ای در متن عربی و ترجمه ان شاء الله علاقه به مطالعه فقه را ایجاد خواهد نمود.

از طرفی، با عنایت به این مهم که آزمون سال 1398 اولین آزمونی بود که بعد از چند سال و با تغییرات اساسی برگزار می‌شد و با توجه به آنچه در کتاب متون فقه وکالت به آن اشاره کردیم سؤالات طراحی شده توسط طراحان محترم در سال 1398 تماماً از متن و ترجمه دقیق و تحت الفظی تحریر الوسیله بوده است. البته شاید یک یا دو سؤال مقداری مفهومی تر بودند و لیکن آنها نیز با توجه دقیق به متن قابل پاسخگویی بوده­اند.  و همانطور که در متن عربی نکات کلیدی و مهم را به صورت پررنگ آورده­ایم ملاحظه می­شود که سؤالات دقیقاً منطبق با همان نکات کلیدی است که آمده است و در آخر هر فصل(کتاب) نیز به صورت نکته­ای با قوانین برای فهم بهتر تطبیق داده شده است. لذا به نظر می­رسد دقت در عبارات تأکید شده در متن کتاب می­تواند برای داوطلبین محترم بسیار مفید باشد. از نظر فراوانی سوالات در آزمون سال 1398 ملاحظه می­کنیم که طراحان محترم از کتاب الوکالة و کتاب الاقرار هر کدام سه سؤال، از کتاب الأیمان یک سؤال ، از کتاب القضاء دو سؤال و از کتاب الشهادات یک سؤال مطرح کرده­اند. لذا همانطور که در کارگاه­ها وکلاس­ها ترتیب اهمیت کتاب­ها را بیان کردیم طراحی صورت گرفته است. و لیکن این موضوع به این معنی نیست که داوطلبین محترم از مطالعه مطالب کم اهمیت تر اجتناب کنند.

 

... 277

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه