بستن

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آوابوک کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه آوابوک فنی و مهندسی مقدمه‌ای بر اکتشافات ژئوفیزیکی
مقدمه‌ای بر اکتشافات ژئوفیزیکی
  • تعداد کل امتیازات ثبت شده : 0

مقدمه‌ای بر اکتشافات ژئوفیزیکی

فیلیپ کری

100,000 تومان
خرید دانلود پیش نمایش کتاب

مشخصات کلی

نام ناشر

آوا

نام مولف

فیلیپ کری

مترجم

میر نقیبی

قطع کتاب وزیری شومیز
شابک

9786003460393

مقدمه‌ای بر اکتشافات ژئوفیزیکی

 

این کتاب مقدمه‌ای کلی در مورد مهمترین روش‌های اکتشاف ژئوفیزیکی می‌باشد. این روش‌ها، ابزار اولیه برای بررسی زمین‌شناسی زیرزمینی است و برای رفع بسیاری از ابهامات زیرزمینی کاربرد دارند. اگرچه کاربرد اصلی آنها در کشف منابع طبیعی است اما این روش‌ها به عنوان مثال، در جهت برداشت زمین‌شناسی به عنوان ابزاری برای پی بردن به خصوصیات فیزیکی درون زمین و در بررسی سایت مهندسی یا باستان‌شناسی به کار می‌روند.

اکتشافات ژئوفیزیکی تنها برای ژئوفیزیست حائز اهمیت نیست بلکه زمین‌شناس، فیزیکدان و مهندسین نفت و معدن نیز به این روش‌ها نیازمند می‌باشند. این کتاب قوانین فیزیکی، روش‌های تعبیر و تفسیر و کاربری اقسام اکتشافات ژئوفیزیکی را پوشش می‌دهد. تاکید اصلی این کتاب بر روش‌های لرزه‌ای می‌باشد زیرا روش‌های مزبور بسیار پرکاربرد هستند و به طور گسترده در اکتشاف هیدروکربن‌ها، از سوی صنعت نفت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کتاب پیش رو شامل یازده فصل می‌باشد که فصل یک برای خوانندگانی که هیچ اطلاعی از روش‌های ژئوفیزیکی اکتشافی ندارند، در سطحی مقدماتی آماده شده است. در فصل دو به پردازش داده‌های ژئوفیزیکی و فرمول‌های ریاضی مربوط به آن به طور مقدماتی پرداخته شده است. در فصل سه مبانی اصول فیزیکی که پایه روش‌های لرزه‌نگاری است، بررسی می‌شود. این فصل با بحث امواج لرزه‌ای آغاز و تا چگونگی انتشار آنها در درون زمین ادامه می‌یابد. در فصل چهار و پنج به بررسی روش برداشت لرزه‌ای، برداشت لرزه‌ای بازتابی و برداشت لرزه‌ای انکساری پرداخته می‌شود. در فصل‌های شش، هفت، هشت، نه و ده، به ترتیب برداشت‌گرانی، برداشت مغناطیسی، برداشت الکتریکی، برداشت الکترو‌مغناطیسی و برداشت پرتوسنجی و روش‌های مختلف برداشت و هم‌ چنین چگونگی تفسیر پس از برداشت به طور مفصل بیان شده است. فصل آخر نیز به کاربرد چاه پیمایی ژئوفیزیکی می‌پردازد.

نظرات

captcha Refresh
محصولات مشابه